جاذبه های دیدنی بدروم​

موزه باستان شناسی زیر آب بدروم

investment-in-turkey-Traveling to Istanbul-Turkey- Staying in Istanbul-Turkey- Studying in Istanbul-Turkey- Buying a house in Istanbul-Turkey; لوگوی وطنداش; خرید ملک و خانه در ترکیه; استانبول انتالیا الانیا ازمیر انکارا

موزه باستان شناسی زیر آب بدروم ترکیه آثاری از کشتی های غرق شده باستانی که در دریاهای اژه و مدیترانه پیدا شده اند را به نمایش می گذارد. این قلعه در بدروم قرار دارد و توسط شوالیه های سنت جان در قرن پانزدهم با استفاده از بقایای شهر باستانی هالیکارناسوس ساخته شد. این موزه دارای چهارده بخش است که جنبه‌های مختلف باستان‌شناسی زیر آب، مانند ظروف شیشه‌ای، آمفورا، سکه‌ها، جواهرات و تجهیزات کشتی را پوشش می‌دهد. در موزه زیرآب بدروم کشتی‌های غرق‌شده به قرن چهاردهم قبل از میلاد، از جمله قدیمی‌ترین یافته‌ای که تا کنون به دست آمده، به نمایش گذاشته شده است.

 

قلعه سنت پیتر

قلعه سنت پیتر یا قلعه بدروم در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم ترکیه است. این قلعه توسط شوالیه‌های صلیبی در سال ۱۴۰۲ میلادی ساخته شده و دارای سبک معماری گوتیک است. برای محافظت از هر قسمت از دیوارهای قلعه سنت پیتر یا بدروم شوالیه‌هایی از ملیت‌های مختلفی ‏در نظر گرفته می شدند، به همین دلیل امروزه برج‌هایی با نام‌های برج فرانسوی و برج انگلیسی در قلعه بدروم دیده می‌شود. در ‏زمان سلطنت پادشاه عثمانی، سلطان سلیمان، قلعه سنت پیتر به دست ترک‌ها افتاد و داخل آن یک مسجد ساخته شد. شما می‌توانید در این قلعه با تاریخ و فرهنگ منطقه آشنا شوید و از جاذبه‌های مختلف آن لذت ببرید.

آدرس: Carsi Mahallesi, Kale Cd | Bodrum Castle, Bodrum City 48400, Turkey

جزیره خرگوش

دیدنیهای-بدروم-ترکیه- جزیره خرگوش-وطنداش-اقامت-در-ترکیه

جزیره خرگوش در ترکیه یک جزیره کوچک در دریای اژه است که به دلیل شکل خرگوش مانند آن نام گرفته است. همچنین جزیره خرگوش بخشی از شهرستان بدروم در استان موغلا است و جزیره خرگوش دارای خرابه های باستانی از دوران روم و بیزانس است که شامل یک قلعه، یک تئاتر و یک معبد است. همچنین جزیره خرگوش دارای سواحل زیبا و طبیعت سرسبز است. 

آدرس: Karakaya Mh., 48970 Bodrum/Muğla Province, Turkey

ساحل بیتز

ساحل بیتز، ساحلی کم عمق حدود هفت کیلومتری بدروم و پس زمینه چشم نواز با باغ های زیتون و مرکبات در خلیج آرامشی دلپذیر به شما هدیه می دهد. در ساحل بیتز بدروم می توانید از ورزش های آبی، مانند بادسواری که در ساحل ارائه می شود لذت ببرید. امکانات دیگر این ساحل بیتز بدروم می توان به تخت های حمام آفتاب و رستوران است.

vatandash-Bitez-beach-turkey-Bodrum

آرامگاه هالیکارناس

دیدنیهای-بدروم-بنای تاریخی-هالیکارناسوس-وطنداش

آرامگاه هالیکارناسوس یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان بود که در شهر بدروم ترکیه ساخته شد. این آرامگاه مقبره ی ماسول، یکی از فرمانداران هخامنشی در قرن چهارم پیش از میلاد بود. آرامگاه دارای معماری با شکوه و تزئینات هنری بود که توسط چندین هنرمند یونانی انجام شد. آرامگاه هالیکارناسوس در سال ۱۴۰۴ میلادی توسط زلزله ویران شد و بعضی از قطعات آن برای ساخت قلعه سن پتر در بدروم استفاده شد. ارتفاع این بنا ۴۵ متر و قسمت پایینی بنا به شکل مکعب بوده‌است و روی هر کدام از چهار دیوار اصلی تندیس‌هایی به شکل خدایان و فرشته‌های یونانی به چشم می‌خورد. ستون‌هایی برای زیبایی در بیرون مقبره هالیکارنارسوس قرارداده شده بودند.

آدرس: Tepecik, Bodrum City, Turkey

پیمایش به بالا
× پیام دهید