جاذبه های دیدنی آنتالیا​​

لیست “جاذبه های دیدنی در آنتالیا” بسیار متنوع است.  آنتالیا شهری با انواع جاذبه های توریستی برای سلیقه های متفاوت در گردشگری است از جمله شهرهای باستانی، موزه ها، جاذبه های طبیعی، سواحلی زیبا با پرچم های  آبی، امکانات ورزش های متنوع در فضای باز، مراکز تفریحی و خرید با قدمت هزاران سال پیش را در بر می گیرد..

مکان های دیدنی آنتالیا (مرکز شهر)

نقاط گردشگری شهری از مکان های دیدنی آنتالیا، می باشد. کالیچی با ثروت های تاریخی معروف اش، در صدر لیست دیدنی های آنتالیا قرار دارد. کالیچی پنج محله مهم شهری را به هم متصل و به محله موراتپاشا متصل می شود.

مرکز کالیجی میدان جمهوریت است. مناره یولی یکی از نمادهای شهر در میدان با قدمت آن 700 سال از مکان های دیدنی آنتالیا مربوط به دوره سلجوقیان است. اینجا می توانید دیوارهای شهر نعل اسبی 2000 ساله کالیچی را نیز ببینید.

یکی دیگر از مکان های دیدنی آنتالیا در کالیجی برج ساعت در خیابان جمهوریت است. تخمین زده می شود که ساعت بدنه مربعی در اوایل دهه 1900 ساخته شده باشد. درست در کنار آن، مسجد تکلی مهمت پاشا قرن هفدهمی برآمده است.

علاوه بر این، مکان هایی مانند دروازه تاریخی هادریان، برج هیدیرلیک، کرک مردیون، پارک کاراعلی اوغلو ، موزه کالیجی، موزه سونا-اینان کیراک ، موزه قوم نگاری آنتالیا و موزه اسباب بازی در میان ساختمان های دیگر از مکان های دیدنی آنتالیا است که توصیه می کنیم آن ها را ببینید. 

با بالا رفتن از آسانسور پانورامیک کنار موزه اسباب بازی، می توانید از دیدن منظره فوق العاده شهر لذت ببرید. از اینجا به راحتی می توانید به مارینا بروید. همچنین آسانسور رایگان است.

خانه های رنگارنگ کالیجی با پنجره های اوریل با تعداد 3000 عدد، از دیگر مکان های دیدنی آنتالیا فضایی نوستالژیک به این منطقه بخشیده است. به طور کلی، کالیجی فضای گرم و دوستانه ای دارد. یکی از بارزترین ویژگی های این منطقه، خیابان های باریک و منحنی آن است. در مسیر رسیدن به قسمت دریا می توانید در بسیاری از خیابان های مرموز شیرجه بزنید و به سفری دلپذیر بروید.

Kaleici-antalya-color-way

آبشار دودن

آبشار دودن یکی از چشمگیرترین زیبایی های طبیعی آنتالیا است. 

این آبشار یک مکان عالی برای فرار از شلوغی و شلوغی زندگی روزمره و انجام برخی مدیتیشن است. در مجاورت آبشار دودن مکان های مختلفی برای خوردن و نوشیدن وجود دارد که عمدتاً رستوران های ماهی و گوشت است. می توانید در آبشاری که تنها 10 کیلومتر با آنتالیا فاصله دارد، پیاده روی های دلپذیری داشته باشید و در مقابل مناظر جذاب عکس های زیادی بگیرید. همچنین بدون بازدید از غار مجاور آبشار دودن را ترک نکنید.

آبشار کورشونلو

آبشار کورشونلو در آنتالیا با ارتفاع هجده متر در محیطی دارای پوشش گیاهی متنوعی اثر درمانی بر بازدیدکنندگان ایجاد می کند. شما همچنین این فرصت را دارید که گونه های زیادی از موجودات زنده را در منطقه اطراف مشاهده کنید.

علاوه بر همه اینها، سکوهای تماشای زیادی در آبشار کورشونلو وجود دارد. جاده های خاصی نیز در این منطقه ساخته شده است تا از قدم زدن در میان صدای طبیعت و آبشار کورشونلو لذت ببرید. آبشار کورشونلو در مرکز شهر و مناسب پیک نیک است.

دیدنیهای-آنتالیا-ترکیه-وطنداش-ملک-اقامت-شهروندی-ترکیه
پیمایش به بالا
× پیام دهید