بیمه نامه در ترکیه

انواع بیمه در ترکیه

بیمه در ترکیه بدلیل ساختار ثبت اقامت توریستی اهمیت بسیاری پیدا کرده است. انواع بیمه در ترکیه، مانند بیمه‌های اجباری همچون بیمه خودرو و بیمه تامین اجتماعی تا بیمه‌های اختیاری مانند بیمه سفر و بیمه سلامت، بسیار پرکاربرد بوده و همچنین برای افرادی که برای اولین بار به ترکیه می‌آیند، انتخاب نوع بیمه مناسب، بسیار مهم و شاید پیچیده باشد..

دریافت بیمه در ترکیه یکی از مواردی است که برای بسیاری از افراد بخصوص برای افرادی که درصدد دریافت اقامت هستند؛  یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در اخذ اقامت ترکیه است. هرچند که انتخاب نوع بیمه با توجه به تنوع بالای بیمه ها در ترکیه، مشکل و پیچیده است، اما با شناخت بیمه مورد نیاز و اطلاعات کافی درباره انواع مختلف بیمه در ترکیه، می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید. سعی داریم با معرفی جزئیات انواع مختلف بیمه،  راهنمای شما برای انتخاب بهترین بیمه در ترکیه باشیم. با مطالعه این مقاله، شما با انواع مختلف بیمه در ترکیه آشنا می شوید و برای انتخاب بیمه مناسب خود .راحت تر تصمیم خواهید گرفت.

-وطنداش-خرید-خانه-زندگی-گردشگری-تحصیل-ترکیه-بیمه-خرید-ماشین-فروش-استانبول-انتالیا

بیمه سلامت SGK

-وطنداش-خرید-خانه-زندگی-گردشگری-تحصیل-ترکیه-بیمه-خرید-ماشین-فروش-استانبول-انتالیا

سازمان تأمین اجتماعی ترکیه SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) یا بیمه دولتی سازمانی ترکیه است که مسئول تأمین اجتماعی و پوشش خدمات بهداشتی و درمانی ترکیه می‌باشد. این سازمان برای تأمین اجتماعی و سلامتی شهروندان ترکیه توسط دولت اداره می‌شود. طبق قوانین بیمه تامین اجتماعی ترکیه، همه شهروندان و رزیدنت‌های ترکیه، از جمله کارمندان، کارفرمایان، کارگران، کارآفرینان و دیگر دسته‌های اجتماعی، موظف به پرداخت وجه بیمه سلامت SGK هستند. وجوه بیمه از طریق کسر از حقوق و دستمزدهای کارمندان و به صورت جداگانه از سایر افراد دریافت می‌شود. پس از پرداخت وجه بیمه SGK، شهروندان و رزیدنت‌های ترکیه می‌توانند از خدمات بهداشتی و درمانی با پوشش بیمه‌ای از جمله خدمات پزشکی، بیمارستانی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی استفاده کنند.

بیمه دانشجویی ترکیه

بیمه دانشجویی ترکیه با نا Öğrenci Sigortası شناخته می‌شود ودریافت آن برای دانشجویانی که در دانشگاه‌های ترکیه در حال تحصیل هستند، الزامی است. با بیمه دانشجویی ترکیه، تأمین اجتماعی دانشجویان ترکیه و بیمه پوشش تأمین بهداشتی و درمانی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. در سه ماه ابتدایی تحصیل، دانشجو می‌تواند از خدمات بیمه دولتی SGK بهره ببرد؛ اما پس از آن باید نسبت به دریافت بیمه از بیمه‌های خصوصی یا مراجعه به مراکز تامین اجتماعی اقدام کند.

تحت قوانین بیمه تامین اجتماعی ترکیه، تمام دانشجویانی که در دانشگاه‌های ترکیه در حال تحصیل هستند، موظف به دریافت بیمه دانشجویی ترکیه هستند. همچنین، دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌های ترکیه در حال تحصیل هستند، نیز باید برای دریافت ویزای تحصیلی بیمه دانشجویی را بپردازند. از این رو با پرداخت وجه بیمه دانشجویی، دانشجویان می‌توانند از خدمات بهداشتی و درمانی پوشش بیمه‌ای استفاده کنند.

-وطنداش-خرید-خانه-زندگی-گردشگری-تحصیل-ترکیه-بیمه-خرید-ماشین-فروش-استانبول-انتالیا

بیمه داسک (DASK)

-وطنداش-خرید-خانه-زندگی-گردشگری-تحصیل-ترکیه-بیمه-خرید-ماشین-فروش-استانبول-انتالیا

بیمه DASK مخفف Doğal Afet Sigortalar Kurumu به معنی بیمه محافظت از بلایای طبیعی در ترکیه است. 

این بیمه نیز از بیمه های اجباری است که توسط دولت ترکیه برای خانه‌های مسکونی، اداری و تجاری اجباری شده است. هدف اصلی بیمه DASK، محافظت از مالکان مسکن در مقابل خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی با توجه به انتخاب مالک است. درواقع هر فردی که ملک در ترکیه دارد، باید بیمه اجباری داسک را تحت قانون ترکیه دریافت کند.

دراین بیمه مالکان می‌توانند انتخاب کنند که میزان پوشش و مبلغ بیمه خود چه میزان باشد. همچنین، بیمه DASK تنها پوشش خسارت‌های ناشی از زلزله را در نظر می‌گیرد و خسارت‌های ناشی از عوامل دیگری مانند طوفان، سیل، حریق و … را پوشش نمی‌دهد؛ بنابراین، در صورت نیاز به پوشش بیمه ای برای این نوع خسارت‌ها، بیمه‌های دیگری باید خریداری شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
× پیام دهید