دانشگاههای خصوصی ترکیه

دانشگاه های خصوصی ترکیه دارای تنوع و انتخاب بسیاری  برای تحصیل هستند، اما برای دانشجویان بهتر است که در انتخاب دانشگاه به دقت و تحقیق کنند. همچنین در نظر گرفتن عواملی مانند کیفیت علمی دانشگاه، وضعیت اعتباربخشی و گزینه های بورسیه و کمک های مالی مهم است.

Acıbadem Üniversitesi

دانشگاه Acıbadem یک دانشگاه پایه است که در 18 می 2007 تأسیس شد. این بنیاد توسط بنیاد بهداشت و آموزش Acıbadem تأسیس شد. هدف اصلی آنها اتحاد همه شاخه های علوم در حوزه علوم بهداشتی و ارائه آموزش در زمینه های غیر بهداشتی است. گفته می شود که این دانشگاه یک بنیاد غیرانتفاعی است. اولین فارغ التحصیلان خود را در سال تحصیلی 2010-2011 داشت. دارای 5 دانشکده، 2 انستیتو، 2 آموزشکده حرفه ای و 6 مرکز تحقیقاتی است. پردیس اصلی آن در منطقه آتاشهیر استانبول است.

acibadem

Bahçeşehir Üniversitesi

bahcesehir

دانشگاه باهچه شهیر که توسط بنیاد آموزشی Bahçeşehir-Uğur تأسیس شد، در سال 1998 تأسیس شد. این دانشگاه که در منطقه باهچه شهیر استانبول تأسیس شده است، امروز در منطقه بشیکتاش استانبول به فعالیت خود ادامه می دهد. این دانشگاه دارای 7 پردیس در کشورهای مختلف خارج از استانبول است.

Beykent Üniversitesi

این موسسه در سال 1997 توسط بنیاد آموزشی Adem Çelik-Beykent تاسیس شد. دارای 8 دانشکده، 1 مدرسه حرفه ای و 4 دانشکده. تخمین زده می شود که بیش از 30 هزار دانش آموز دارد. پردیس های آن در سه منطقه مختلف توزیع شده اند: Sarıyer، Büyükçekmece و Beyoğlu.

beykent

Beykoz Üniversitesi

این مدرسه در سال 2016 توسط بنیاد تحقیقات و آموزش لجستیک ترکیه به عنوان ادامه مدرسه حرفه ای لجستیک بیکوز تأسیس شد. پردیس های آنها در ولسوالی های مختلف ولسوالی بیکوز واقع شده است. دارای 4 دانشکده، 2 کالج، 2 مدرسه حرفه ای و 1 موسسه می باشد.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi

از طرف بنیادهای ثبت شده بزمیالم ولید سلطان، سیلهتر عبدالله آقا و عبدالحمیت سانی تأسیس شد. تحصیلات در این دانشگاه 70 درصد ترکی و 30 درصد انگلیسی است. دارای 5 دانشکده و 4 موسسه است. مرکز آن در منطقه فاتح استانبول است.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi

Biruni Üniversitesi

Biruni Üniversitesi

در سال 2014 توسط بنیاد آموزش جهانی در استانبول تأسیس شد. پردیس اصلی آن در توپکاپی استانبول است. دارای 6 دانشکده و 3 موسسه می باشد.

Doğuş Üniversitesi

در سال 1997 توسط بنیاد آموزشی Doğuş تاسیس شد و زبان آموزشی این دانشگاه ترکی و انگلیسی است. با توجه به تعداد انتشارات به ازای هر عضو هیئت علمی در سال 2006، دانشگاه دوغوش در رتبه 27 ترکیه قرار گرفت. در تمامی مقاطع آموزش عالی با 27 رشته در مقطع کارشناسی در 5 دانشکده، 8 رشته در مقطع کاردانی در هنرستان ها، 17 رشته کارشناسی ارشد و 7 رشته در مقطع دکتری در 2 موسسه گنجانده شده است.

Doğuş Üniversitesi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

در 24 آوریل 2010 توسط 5 بنیاد تاسیس شد. این بنیادها عبارتند از بنیادهای فاتح سلطان محمد هان، سنان آقا بن عبدالرحمن، نوربانو ولید سلطان، حتیجه سلطان و حاجی عبدالعزیز آقا مزبوت. آموزش به زبان های ترکی، انگلیسی و عربی ارائه می شود. دارای 7 دانشکده، 5 موسسه و 2 دانشکده. این دانشگاه دارای 5 پردیس مختلف از جمله ساختمان ریاست جمهوری در منطقه فاتح استانبول است.

Gedik Üniversitesi

این بنیاد توسط بنیاد آموزش گدیک در سال 2010 تاسیس شد. دارای 4 پردیس مختلف در مناطق مختلف استانبول است که پردیس ها در سمت آناتولی استانبول هستند. دارای 4 دانشکده، 3 موسسه و 2 کالج است.

Gedik Üniversitesi

Haliç Üniversitesi

این بنیاد در سال 1998 توسط بنیاد کودکان ما مبتلا به سرطان خون تأسیس شد. 5 دانشکده، 1 هنرستان، 3 کالج، 4 مدرسه حرفه ای و 3 موسسه وجود دارد. پردیس های آن در مناطق Mecidiyekoy، Fındıkzade، Şişhane و Bomonti استانبول واقع شده اند.

Haliç Üniversitesi

Işık Üniversitesi

Işık Üniversitesi

در سال 1996 توسط بنیاد مدارس فیضیه تأسیس شد. پردیس های آن در منطقه شیله و مسلک استانبول واقع شده اند. تقریباً بیش از 10 هزار دانش آموز دارد. دارای 5 دانشکده و 2 موسسه می باشد.

29 Mayıs Üniversitesi

دانشگاه 29 Mayıs توسط بنیاد مذهبی ترکیه در سال 2010 تاسیس شد. این دانشگاه به زبان های ترکی، انگلیسی و عربی آموزش می دهد. پردیس های آن در نواحی/منطقه های Altunizade و Ümraniye در استانبول واقع شده اند. این دانشگاه دارای 3 دانشکده است

29 Mayıs Üniversitesi

Arel Üniversitesi

این موسسه در سال 2007 توسط بنیاد آموزش و فرهنگ کمال گوزوکارا تأسیس شد. به طور کلی آموزش به زبان انگلیسی را ارائه می دهد. دانش آموزان در صورت تمایل می توانند زبان خارجی دوم را مطالعه کنند. پردیس های آن در مناطق Sefaköy و Tepekent استانبول واقع شده اند. فقط مدرسه حرفه ای در پردیس Sefaköy واقع شده است. این دانشگاه دارای 6 دانشکده، 3 موسسه، 3 کالج و مدرسه حرفه ای است.

Arel Üniversitesi

Aydın Üniversitesi

Aydın Üniversitesi

در سال 2007 توسط بنیاد آموزش و فرهنگ آناتولی تأسیس شد، اما پایه های آن به سال 2003 باز می گردد. این دانشگاه دارای 10 دانشکده، 3 موسسه و 4 کالج است. پردیس های آن در منطقه/منطقه های Bahçelievler، Florya، Kadıköy، Beşiktaş و Sultangazi واقع شده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
× پیام دهید