شش پله مهم تا اپلای (پذیرش) در دانشگاه های ترکیه

شش پله مهم تا اپلای (پذیرش) در دانشگاه های ترکیه

برای اپلای (پذیرش) در دانشگاههای ترکیه ابتدا رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید.در مرحله انتخات رشته در دانشگاههای ترکیه این مورد را درنظر بگیرید که:

 آیا علاقمند به دریافت پورس تحصیلی در دانشگاه های ترکیه هستید؟

آیا شرایط دریافت پورس تحصیلی در دانشگاههای ترکیه را دارید؟

اگر بورس تحصیلی از اولویتهای شماست لطفا برای انتخاب رشته ابتدا لیست رشته هایی که شامل بورس تحصیلی می شوند را ببینید. از مهمترین قسمت اپلای (پذیرش) دانشگاه همین قسمت است که تعین کننده شغل مورد علاقه شما در آینده خواهد بود.


بعد از انتخاب رشته زبان تحصیلی شما نکته مهم دیکر در اپلای (پذیرش) در دانشگاه های ترکیه است. به زبان انگیسی می خواهید درس بخوانید و یا به زبان ترکی هم مسلط هستید؟ البته درصورت قبولی در بورس های تحصیلی دانشگاههای ترکیه شما بهرحال یک دوره یک ساله برای زبان ترکی خواهید گذراند که البته به زندگی دانشجویی شما در ترکیه کمک بسیاری خواهد کرد.


حالا که در انتخاب اصلی شما برای اپلای (پذیرش) در دانشگاه های ترکیه مشخص شده است شما به مرحله مهم انتخاب دانشگاه رسیده اید. کدام دانشگاههای ترکیه رشته تحصیلی مورد نظر شما را دارند؟ این دانشگاه ها در کدام شهرهای ترکیه قرار دارند؟ شرایط اعطای پورس تحصیلی ترکیه را دارند؟ در صورتیکه نیاز به اقامت در خوابگاه دانشجویی دارید، آیا دانشگاه مورد نظر شما در ترکیه خوابگاه نزدیک یا مناسب دارد؟ بیشتر این موارد را می توانید از وب سایت اصلی دانشگاه منتخب خود در ترکیه بیابید.


بعد از انتخاب رشته تحصیلی، زبان تحصیلی و دانشگاه در ترکیه شما باید مدارک مناسب مقطع تحصیلی خود را برای اپلای (پذیرش) دردانشگاه های ترکیه آماده نموده و تحویل دهید. برای جزییات مدارک مورد نیاز برای اپلای (پذیرش) در مقاطع مختلف دانشگاه در ترکیه، به نوشته مربوط به آن مراجعه نمایید.


مرجله بعدی برای اپلای (پذیرش) در دانشگاههای ترکیه بررسی آزمونهای ضروری ورود به رشته و دانشگاه مورد نظر شما است. ایا برای پذیرش و اپلای (پذیرش) در دانشگاه مورد نظر شما در ترکیه نیاز به نمره زبان یا مدرک مهارتی خاصی است؟ دانشگاه های ترکیه بدلیل داشتن مدارک معتبر بین اللملی، دارای آزمونهای ورودی خاص و یا بین المللی برای مقاطع متفاوت هستند. ازمونهای مورد نیاز برای اپلای (پذیرش) در دانشگاه های ترکیه را در پادداشتی مفصل توضیح داده ایم. بعد از اپلای (پذیرش) شدن توسط دانشگاه بلافاصله برای دریافت ویزای تحصیلی از نزدیکترین کنسولگری ترکیه اقدام نمایید. ممکن است دریافت ویزا زمان بر باشد و به همین دلیل بلافاصله بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه در ترکیه برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Get started with your account

to save your favourite homes and more

Sign up with email

Get started with your account

to save your favourite homes and more

By clicking the «SIGN UP» button you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
Powered by Estatik
پیمایش به بالا
× پیام دهید